Hramul Sf. Nicolae 6 dec. 2016

Viața parohiei Decembrie 9, 2016

Marți 6 dec. 2016 a avut loc Hramul Parohiei Sf. Nicolae Chiperești. După slujba Sf. Liturghii săvârșită de către preoții Cercului pastoral nr. 7 a Protopopiatului II Iași, a urmat un moment artistic prezentat de către elevii Școlii Țuțora, coordonați de dl Învățător Dănuț Albu. Prin poezii, cântece și o piesă de teatru, copiii l-au sensibilizat pe Sf. Nicolae, care le- a adus daruri. Ele au fost împărțite de către dl Primar Cristinel Albu, cel care, de altfel, a și sprijinit buna desfășurare a acestei activități. În acest an au fost prezenți la Hramul Parohiei Chiperești și câțiva reprezentanți ai Satului Sireți, Raionul Strășeni din Republica Moldova, în frunte cu dl. Primar Pavel Rebeja, cu care Com. Țuțora este înfrățită. La final, părintele paroh Teofil Leuștean a mulțumit lui Dumnezeu, Sfântului Ierarh Nicolae, precum și tuturor credincioșilor prezenți pentru toată darea cea bună primită în aceste zile de sărbătoare a satului Chiperești.